מתיחת בטן

מתיחת בטן האם זה הפתרון להורדת הבטן

בשנים האחרונות קיימת מגמה הולכת וגדלה של אנשים אשר מבקשים למצוא פתרון יעיל לחיטוב הבטן שלהם. מכיוון שהטכנולוגיה והידע המדעי והרפואי מתקדמים מאוד, קיים היום פתרון פרקטי שיעלים את הצורך במחטבים או בדיאטות לא מועילות והוא נקרא ניתוח מתיחת בטן. הניתוח מתבצע בקליניקות שונות בארץ ובעולם ומספק פתרונות לכל אדם אשר רצה להראות חטוב ולא היה יכול להגיע לתוצאה הזו בעצמו.
הפרוצדורה עצמה
לפני שנתחיל להסביר על ההליך הרפואי חשוב לדעת שמתיחת בטן זהו ניתוח לכל דבר ועניין, וכוללת שני תהליכים: הראשון, שאיבת שומן מאזור הבטן אשר מסירה את השומנים באזור ומקטינה את הנפח. התהליך השני הוא הסרת עודפי עור אשר נשארים עקב המתיחה שהתרחשה לאורך זמן באזור הבטן. הניתוח עצמו מתבצע תחת הרדמה מלאה על ידי רופא מרדים וכולל אשפוז לילה. לאחר ההרדמה יתבצע תהליך של שאיבת השומן. לאחר שהוסר השומן, הרופא המנתח יסיר את עודפי העור אשר יישארו בעקבות הסרת השומן. בתהליך עצמו יתבצעו חתכים באזור הבטן ותפירה שלהם במקומות אלו.

מכיוון שההליך הינו ניתוח ומתבצעים פעולות בגוף קיים חשש לדימומים,זיהומים וסיכונים נוספים כמו בפרוצדורות רפואיות אחרות. חשוב לציין שעל הרופא המנתח להסביר לכם על כל הסיכונים האפשריים לפני תחילת התהליך כדי שתהיו מודעים אליהם. בנוסף לסיכונים הבריאותיים קיימים גם סיכונים אסתטיים וביניהם:פיזור לא סימטרי של השומן באזור הבטן בדגש על אזור הצלקות וכן צלקות ארוכות מהצפוי. עם זאת, לרוב הצלקות מטשטשות עם הזמן ולא יהיו בולטות.

התאמה לניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן מיועד לנשים וגברים כאחד, אך למרות זאת, לא כל גבר או אישה יכולים לעבור את הניתוח. יכולות להיות סיבות רפואיות רבות שיימנעו מכם לבצע את הניתוח כמו קרישיות חריגה ועוד. לכן, חשוב להתייעץ עם הרופא המנתח ולהציג לו את כל העבר הרפואי והבעיות הקיימות בכדי להמנע מסיכון. יתרה מכך, ניתוח מתחית בטן אינו תחליף לאורח חיים בריא ושמירה על דיאטה אלא זהו פתרון קוסמטי שנותן מענה לדרשתכם האסתטיות (במקרים מסוימים גם הבריאותיות).

החלמה
לאחר הניתוח, כמו שהוזכר לעיל, נשארים לאשפוז לילה. תחילה ייתכנו כאבים באזור החתכים אך אלו ייעלמו בעזרת חומרים משככים ואחרי תקופה קצרה. את התחבושות בדרך כלל מסירים יום או יומיים לאחר הניתוח ואת התפרים עצמם אין צורך להסיר מאחר והם לרוב פנימיים ויימסו מעצמם. לאחר ההליך מומלץ ללכת עם חגורת בטן מחטבת במשך ארבעה שבועות במשך רוב היום וניתן לחזור לפעילות גופנית בין חודש וחצי לחודשיים לאחר הניתוח. במהלך החודש הראשון תתכן נפיחות באזור הבטן, אך זו היא נפיחות נורמאלית אשר אמורה לעבור עם הזמן. במקביל אליה עשוי להיות חוסר תחושה באזורים מסויימים בבטן. אחרי כחודשים ניתן יהיה לראות את התוצאות של הניתוח וכך תוכלו לצאת לדרך חדשה עם צורת הגוף שתמיד רציתם.