מידע חשוב על מתיחת פנים

האם מתיחת פנים ועיצוב עפעפיים כלולים בסל הבריאות

ובכן, המאפיין הבולט ביותר של ניתוח מתיחת פנים ועיצוב עפעפיים, כמו כל יתר הניתוחים הפלסטיים, הוא שהמניע שלהם הוא אסתטי. אנחנו מבצעים ניתוחים פלסטיים על מנת להיראות טוב יותר, להיראות צעירים יותר.

סל הבריאות הוא סל תרופות וטיפולים הזוכים לסבסוד משמעותי מן המדינה, והוא מוגבל בתקציב מוגדר מראש. מן הסתם, אפשר להניח שהמדינה תבחר בטיפולים מצילי חיים ובטיפולים במחלות, מאשר בטיפולים שנועדו לשיפור האסתטיקה. בדיוק מהסיבה הזאת, ניתוחים פלסטיים באשר הם, אינם נכללים בסל הבריאות.
מקרים רפואיים בשילוב אסתטיקה

יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם אפשר לבצע את הניתוח בסבסוד מסוים של קופת החולים, וזאת כאשר הניתוח הפלסטי נועד לטפל במצב רפואי מובהק. כך למשל, אנשים המתקשים בנשימה בגלל עיוותים במערות האף, יכולים לבצע ניתוח פלסטי באף בסבסוד של קופת החולים, מאחר והמניע מאחורי הניתוח הוא לא אסתטי בעיקרו. מאחר וכבר מבצעים את הניתוח, אפשר לשלב בו גם היבטים אסתטיים, אבל המניע לעריכתו הוא רפואי גרידא.
"תרופות אסתטיות" במימון עצמי

אחרי שאמרנו את זה, עבור רבים מאיתנו ניתוח פלסטי כמו מתיחת פנים ועיצוב עפעפיים הוא דווקא כן עניין של בריאות, בריאות הנפש. אנשים רבים עלולים לחוות דיכאון, או לחוש ירידה חדה באיכות החיים בגלל מראה הפנים שלהם. על אף שאנחנו מתקדמים בסולם הגילאים, מבפנים אנחנו תמיד מרגישים צעירים, ולעתים קשה לנו להתמודד עם המראה של פנים מקומטות או עפעפיים שמעניקים לנו הבעה לא אסתטית. במקרים כאלה, בהחלט אפשר לומר שהאסתטיקה היא התרופה שאותה אנחנו צריכים, אך כאמור, אם לומר זאת בצורה פשוטה, סל הבריאות אינו מממן "תרופות אסתטיות".
מתחילים בייעוץ רפואי

בכל מקרה, תוכלו להתייעץ עם רופא עור ורופא פלסטי במסגרת החברות שלכם בקופת חולים, על מנת לקבל את כל הפרטים שאתם צריכים לפני קבלת החלטה. כמו כן, מומלץ לערוך חיפוש של מכונים ורופאים פרטיים המבצעים את הניתוח, וליצור עימם קשר על מנת להבין במה מדובר, מה הן העלויות, ולמה עליכם לצפות לאחר ניתוח מתיחת פנים ועיצוב עפעפיים, ולקבל החלטה על פי זה.

Sorry, comments are closed for this post.